29 Sierpnia 2018

XXV Krajowe Dni Ziemniaka w Boninie zakończone. Drukuj

Właśnie zakończyły się XXV Krajowe Dni Ziemniaka w Boninie. Gratulacje dla organizatorów za profesjonalizm w realizacji tego przedsięwzięcia.

My też tam byliśmy. WIORiN w Koszalinie, jako partner tego wydarzenia, wspierał IHAR-PIB O/Bonin w organizacji imprezy. Przygotował stoisko, w którym udzielano porad i informacji związanych z produkcją ziemniaka, tj. głównie z jego ochroną przed chorobami i szkodnikami oraz zasadami przemieszczania i eksportu.

Pierwszego dnia, tj. 25 sierpnia br. Zachodniopomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa wręczył okolicznościowe medale „W służbie nowoczesnego rolnictwa” czterem pracownikom WIORiN w Koszalinie (p. Dorota Górecka, p. Piotr Lubacz, p. Krzysztof Kłos, p. Marek Prystasz) za wieloletnią pracę w sektorze nasiennictwa ziemniaka. Medalem zostały uhonorowane rówież firmy i instytucje, z którymi WIORiN w tym zakresie współpracuje (IHAR-PIB O/Bonin, PMHZ z/s w Strzekęcinie, Europlant Handel Ziemniakami Sp. z o.o. O/Laski Koszalińskie oraz Lind Sp. z o.o. z Kędrzyna pow. kołobrzeski).

Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy.