08 Października 2018

Świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości - konferencja „PIORIN. Z tradycją w przyszłość” Drukuj

Dnia 1 października br. miała miejsce konferencja „PIORIN. Z tradycją w przyszłość”, zorganizowana przez Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Celem konferencji było przedstawienie nowego unijnego prawa zdrowia roślin i urzędowych kontroli żywności i pasz. Przepisy te wejdą w życie w grudniu 2019 r. Ich celem jest wzmocnienie ochrony naszego terytorium przed groźnymi chorobami i szkodnikami roślin oraz przeciwdziałanie zagrożeniom związanym z obrotem i stosowaniem pestycydów. W efekcie ma to przyczynić się do utrzymania wysokiej jakości  polskiej żywności oraz wzmocnić ochronę konsumentów. W konferencji brali udział przedstawiciele WIORiN w Koszalinie wraz z Wojewódzkim Inspektorem.

Z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100 – lecia ochrony roślin i nasiennictwa zasłużeni pracownicy PIORiN otrzymali odznaczenia państwowe przyznawane przez Prezydenta RP „Za długoletnią służbę”. Wśród odznaczonych znalazł się również pracownik WIORiN w Koszalinie - kierownik Działu Nadzoru Fitosanitarnego Pan Zbigniew Papuga.

Wydarzenie to było okazją do zwrócenia uwagi na zagadnienia związane ze zdrowiem roślin oraz pokazania roli PIORiN w systemie bezpieczeństwa żywności. Dla pracowników PIORiN była to sposobność do spotkania w tak szerokim gronie i wymiany dotychczasowych doświadczeń.


lista aktualności