14 Września 2021

70-lecie działalności Instytutu Ochrony Roślin – Państwowego Instytutu Badawczego w Poznaniu Drukuj

W tym roku mija 70 lat od momentu kiedy Instytut Ochrony Roślin – Państwowy Instytut Badawczy w Poznaniu rozpoczął swoją działalność naukowo - badawczą. Z tej okazji 2 września 2021 r. zorganizowane zostały uroczyste obchody tak znamienitego Jubileuszu. W uroczystości wziął udział także Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa Adam Błochowiak, który na ręce Dyrektora IOR-PIB w Poznaniu Prof. dr hab. Marka Mrówczyńskiego złożył list gratulacyjny, w którym podkreślił wagę i rolę jaką pełni Instytut dla polskiego rolnictwa i nauk rolniczych:

 

 

W trakcie uroczystych obchodów zaprezentowano okolicznościowy znaczek pocztowy upamiętniający 70 lat istnienia IOR-PIB w Poznaniu, który został wręczony obecnym na Gali Głównemu Inspektorowi Ochrony Roślin i Nasiennictwa Andrzejowi Chodkowskiemu oraz  Teresie Stachowicz-Janke – Dyrektor Generalnej GIORiN, a także Wojewódzkim Inspektorom Ochrony Roślin i Nasiennictwa z Poznania, Wrocławia, Gorzowa Wlkp., Warszawy, Gdańska, Lublina oraz Olsztyna.

 

 

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim  i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2019, poz. 1231 z późn. zm.). WIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej http://piorin.gov.pl/wiorin/wielkopolskie