19 Września 2022

XXVIII Jesienne Targi Rolnicze „Wszystko dla rolnictwa” Drukuj

3 i 4 września tego roku mieliśmy przyjemność spotkać się z Państwem na XXVIII Jesiennych Targach Rolniczych „Wszystko dla rolnictwa”, organizowanych przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie.

 

Tegoroczna edycja targów była wyjątkową, ponieważ po raz pierwszy odbywała się w nowej lokalizacji –na Lądowisku w Gryźlinach, a towarzyszyły jej Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych i IV Forum Innowacji „Głód jakości”.

 

Organizacja tego typu wydarzeń jest doskonałym narzędziem do wspierania  rolników i przedsiębiorców oraz upowszechniania informacji o innowacyjnych rozwiązaniach i dobrych praktykach. To właśnie na targach i wystawach dochodzi do bezpośredniej wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy wystawcami, a odwiedzającymi te wydarzenia rolnikami, a także pomiędzy samymi wystawcami.

 

Dzięki wyjątkowej lokalizacji tegoroczne targi były rekordowe pod względem powierzchni przeznaczonej na ekspozycję maszyn, stoiska  producentów pasz, środków ochrony roślin, materiału nasiennego, gospodarstw ogrodniczych, szkółkarskich, producentów żywności tradycyjnej i regionalnej oraz podmiotów promujących odnawialne źródła energii. Rekordowa była również liczba gości odwiedzających to niezwykle wartościowe dla branży rolnej wydarzenie w naszym regionie.

 

Obecność na targach była także okazją do zdobycia i poszerzenia posiadanej już wiedzy, również na organizowanym przez WMODR już po raz czwarty Forum Innowacji. Tegoroczne Forum pod hasłem „Głód jakości” było dwudniową konferencją, na którym nie zabrakło  znamienitych gości, w tym Pana Janusza Wojciechowskiego, Komisarza UE ds. Rolnictwa, który wygłosił wykład na temat perspektyw rozwoju sektora rolno-spożywczego w kontekście reformy i wdrażania WPR.

 

Podczas targów, podobnie jak w latach ubiegłych, można było skorzystać z porad fachowców. Swoją radą i pomocą służyli przedstawiciele instytucji i organizacji związanych z rolnictwem i obszarami wiejskimi, nie zabrakło stoiska Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Olsztynie, do którego chętnie zaglądali rolnicy i działkowcy.

 

Dziękujemy za spotkania i rozmowy i do zobaczenia w kolejnych edycjach Targów!


lista aktualności