21 Października 2022

4. edycja akcji #sadziMY w regionie Drukuj

W dniach 7 X 2022 r. i 11 X 2022 r. Pracownicy WIORIN w Olsztynie Oddział w Kętrzynie powiatu kętrzyńskiego i mrągowskiego zainicjowali udział przedszkolaków i uczniów 4 edycji akcji #sadziMY Posadź drzewko z Prezydentem RP i leśnikami.

 

Nadleśnictwo Srokowo przekazało 65 sadzonek świerku, które zostały posadzone w Przedszkolu Miejskim w Korszach i Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Reszlu.

Przedszkolaki i uczniowie Szkoły otrzymali wiersze, które zostały przepięknie zaprezentowane przed posadzeniem drzewek oraz przedstawili instrukcję właściwego wykonania nasadzeń. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem, zaangażowaniem i radością sadziły drzewka i wspierały Pracowników WIORIN-u w przygotowaniu miejsc, wykopaniu dołków i postępowania zgodnie z instrukcją.

 

Przedszkolaki z Korsz nadały imię każdemu posadzonemu drzewku i przejęły je w opiekę. Akcja przebiegała bardzo sprawnie, przedszkolaki  i uczniowie nabyli nowe umiejętności w zakresie umiejętności kluczowych.

 

Otoczenie placówek oświatowych zostało urozmaicone nowymi nasadzeniami, a akcja #sadziMY zrealizowana ku uciesze najmłodszych adeptów przesłania:

CHRONIĄC ROŚLINY, CHRONISZ ŻYCIE


lista aktualności