29 Maja 2023

OCL Bydgoszcz stawia na edukację


Postępując zgodnie z powiedzeniem „czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”, pracownicy Oddziału Centralnego Laboratorium w Bydgoszczy właśnie od najmłodszych rozpoczęli uświadamianie, jak ważne jest zdrowie roślin.
Więcej
29 Maja 2023

Zabawa w rozpoznawanie


Olsztyńskie przedszkolaki wcieliły się w przyrodniczych detektywów. Panie z Oddziału Centralnego Laboratorium GIORiN w Olsztynie odwiedziły je z eksponatami roślin występujących powszechnie w okolicy i przeprowadziły zabawę w rozpoznawanie.
Więcej
26 Maja 2023

Wspólne świętowanie w Lublinie


WIORiN w Lublinie po raz drugi obchodził Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin i z tej okazji zorganizował warsztaty „WIORiN w Lublinie na straży ochrony zdrowia roślin”. W ich organizację włączyło się również lubelskie laboratorium GIORiN.
Więcej
25 Maja 2023

Młodzi laboranci w Warszawie


12 maja z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin do Oddziału Centralnego Laboratorium w Warszawie zawitali młodzi kandydaci na laborantów.
Więcej
24 Maja 2023

Nowalijki pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa


Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa corocznie prowadzi kontrole w zakresie stosowania środków ochrony roślin w gospodarstwach, na etapie produkcji pierwotnej. W ramach tego nadzoru, w trakcie całego sezonu wegetacyjnego, pobierane są próbki
Więcej
24 Maja 2023

Fascynujący świat nasion


12 maja - Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin, to bardzo ważna data dla całej społeczności Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.
Więcej
23 Maja 2023

Kieleckie lwy wybrały rośliny


Panie z Oddziału Centralnego Laboratorium w Kielcach w Dniu Zdrowia Roślin odwiedziły dzieci z Przedszkola Artystycznego ABC. Grupa Lwów od pierwszych chwil była bardzo zainteresowana tym, jak wygląda praca w laboratorium.
Więcej
22 Maja 2023

Wczoraj i dziś laboratorium w Białymstoku


Pracownicy Oddziału Centralnego Laboratorium w Białymstoku Świętowali Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin wspólnie z dziećmi z miejscowych szkół podstawowych.
Więcej
22 Maja 2023

Warsztaty i gra terenowa w Poznaniu


Z okazji Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin w Poznaniu zorganizowano warsztaty „Okiem inspektora WIORiN” oraz grę terenową w Poznańskim Oddziale Centralnego Laboratorium GIORiN.
Więcej
19 Maja 2023

20 MAJA - ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZÓŁ


W dniu 20 maja br. na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Dzień ten został ustanowiony w 2017 r. rezolucją Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w rocznicę urodzin Antona Janša (ur. 20 maja 1734) słoweńskiego pszczelarza ...
Więcej
19 Maja 2023

Wizyta dziennikarzy w Centralnym Laboratorium GIORiN


Jedną z form popularyzacji przesłania Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin było zaproszenie przedstawicieli mediów do zwiedzenia Centralnego Laboratorium Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa.
Więcej
19 Maja 2023

Przyszli inspektorzy w laboratorium w Lublinie


W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin Pracownia Zamiejscowa w Lublinie 12 maja zorganizowała warsztaty dla najmłodszych „Od nasionka do roślinki, czyli co z tego wyrośnie”.
Więcej
19 Maja 2023

Dzień Otwarty w Koszalinie


W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin, Oddział Centralnego Laboratorium w Koszalinie we współpracy z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Roślin i Nasiennictwa zorganizował Dzień Otwarty Laboratorium.
Więcej
18 Maja 2023

Ankieta wśród mieszkańców Wałcza


Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin stał się świetną okazją do upowszechnienia wśród mieszkańców Wałcza wiedzy na tematy związane z ochroną zdrowia roślin oraz działalnością Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.
Więcej
18 Maja 2023

Święto zdrowych roślin w Radzyniu Podlaskim


Oddział Centralnego Laboratorium w Radzyniu Podlaskim po raz drugi miał okazję obchodzić Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin.
Więcej
18 Maja 2023

Wszechstronne drony


Reporterzy programu „ALARM!” przygotowali materiał o wszechstronnym zastosowaniu dronów. Wśród przytoczonych przykładów znalazło się również ich wykorzystanie w rolnictwie i pracy Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.
Więcej
18 Maja 2023

O PIORiN na Forum Bezpieczeństwa Żywności


Główny Inspektor Andrzej Chodkowski przedstawił działalność Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa podczas Forum Bezpieczeństwa Żywności, zorganizowanego w ramach Międzynarodowych Targów Żywności „Warsaw Food Expo”.
Więcej