20 Lutego 2024

Rolniku, kupujesz środki ochrony roślin w Internecie? – Sprawdź, jak ustrzec się przed nielegalnymi produktami!


Rusza kolejna odsłona kampanii PSOR, KAS, PIORiN oraz Policji przeciw nielegalnym, w tym podrobionym środkom ochrony roślin.
Więcej
19 Lutego 2024

Już czas na przygotowania do wiosennej ochrony roślin


Producenci rolni w celu ograniczania występowania agrofagów w swoich uprawach bardzo często wykorzystują chemiczną ochronę roślin. Stosowanie pestycydów związane jest nierozerwalnie możliwością wystąpienia zagrożeń dla ludzi, zwierząt i środowiska...
Więcej
13 Lutego 2024

PIORiN w służbie na rzecz rolników


Tradycyjnie na początku roku zorganizowano spotkanie Kierownictwa Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa z Wojewódzkimi Inspektorami.
Więcej
13 Lutego 2024

Sesja posterowa PIORiN


Podczas Konferencji Ochrony Roślin przedstawiciele Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa dzielili się swoim doświadczeniem i dorobkiem naukowym nie tylko w formie wykładów, ale również podczas sesji posterowej.
Więcej
12 Lutego 2024

Wykrycie niebezpiecznego agrofaga dzięki czujności PIORiN


Po raz kolejny inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lublinie - Oddział Graniczny w Koroszczynie udowodnili swój profesjonalizm i zaangażowanie.
Więcej
09 Lutego 2024

Panel PIORiN – Innowacyjny nadzór katalizatorem zrównoważonego rozwoju rolnictwa


Zorganizowany w drugim dniu 64. Sesji Naukowej Instytutu Ochrony Roślin panel Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, ukazywał w jaki sposób działania Inspekcji wpływają na rozwój polskiego rolnictwa.
Więcej
06 Lutego 2024

Zgłoszenia do integrowanej produkcji roślin


Integrowana Produkcja Roślin (IP) to nowoczesny systemem jakości żywności, wykorzystujący w sposób zrównoważony postęp techniczny i biologiczny w uprawie, ochronie roślin i nawożeniu...
Więcej
30 Stycznia 2024

Polska kształci światowe kadry


Studenci z wydziału „Horticulture Seed Scienece and Technology” z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wzięli udział w cyklicznych warsztatach „Seed Quality Evaluation” (Ocena jakości nasion) przeprowadzonych w Referencyjnym Laboratorium Nasiennym.
Więcej
30 Stycznia 2024

Białoruś częściowo znosi embargo na import jabłek


Zgodnie z nowymi przepisami Białorusi od 1 kwietnia do 31 lipca tego roku będzie możliwy eksport polskich jabłek na Białoruś.
Więcej
26 Stycznia 2024

Projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie zdrowia roślin zaakceptowany przez COPHS


Szefowie służb fitosanitarnych Unii Europejskiej (COPHS), na posiedzeniu 25 stycznia 2024 r. w Brukseli.
Więcej
22 Stycznia 2024

GIORiN przypomina - z końcem stycznia br. Wielka Brytania wdroży pierwszy etap „docelowego granicznego modelu operacyjnego”


GIORiN przypomina - z końcem stycznia br. Wielka Brytania wdroży pierwszy etap „docelowego granicznego modelu operacyjnego”
Więcej
27 Listopada 2023

Doskonalenie granicznej kontroli fitosanitarnej


Doskonalenie granicznej kontroli fitosanitarnej
Więcej