24 Czerwca 2024

NARADA GŁÓWNEGO INSPEKTORA Z WOJEWÓDZKIMI INSPEKTORAMI Drukuj

        W dniach 19-20 czerwca 2024 r. w Wiślince (koło Gdańska) odbyła się narada Głównego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa z Wojewódzkimi Inspektorami. Posiedzenie otworzył i przewodniczył mu Pan Andrzej Chodkowski.

W pierwszym punkcie Pan Inspektor przedstawił wykonanie ustawowych zadań przez Wojewódzkie Inspektoraty oraz wykonanie zadań PIORiN w 2023 r. Następnie prezentowano zagadnienia dotyczące organizacji nadzoru w zakresie nawozów oraz nadzoru nad zabiegami agrolotniczymi. Omówiono również tematy dotyczące kontroli upraw pod kątem GMO.

        W dalszej części dnia odbyło się spotkanie z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi — Panem Czesławem Siekierskim oraz z Panem Wiktorem Szmulewiczem - Prezesem Krajowej Rady Izb Rolniczych. Pan Minister Czesław Siekierski przedstawił temat „20 lat Polskiego Rolnictwa w Unii Europejskiej”. Prezentując to zagadnienie Pan Minister podkreślił, że dla polskiego rolnictwa przyszłość jest najważniejsza i w związku z tym konieczna jest współpraca wszystkich instytucji związanych z rolnictwem. 

       W drugim dniu narady omówiono tematy dotyczące systemów informatycznych w PIORiN oraz stanu realizacji Strategii Rozwoju PIORiN na lata 2022-2027. W dalszej części narady przedstawiono m. in. prezentacje dotyczące importu towarów pochodzenia roślinnego z państw trzecich do UE w 2023 r. oraz wykrywania wirusów w sadzeniakach ziemniaka z zastosowaniem technik biologii molekularnej.

        Podsumowując naradę Zastępca Głównego Inspektora - Pan Tadeusz Łączyński przedstawił wnioski i zalecenia dla WIORiN.

Na zakończenie Pan Tadeusz Łączyński podziękował wszystkim uczestnikom za udział w naradzie.

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2022, poz. 2509). GIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej www.piorin.gov.pl

 


lista aktualności