17 Czerwca 2024

Medal za „słuszną sprawę” Drukuj

„Zasłużony dla Zdrowia Narodu” tak brzmią słowa podziękowania i listu gratulacyjnego do naszej koleżanki Magdaleny Zięby, która od już od 19 roku życia jest dawcą tego życiodajnego płynu. „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” to odznaczenie, które ustanowione zostało 22 sierpnia 1997 roku i jest nadawane honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa.  W Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Gdańsku w Oddziale w Słupsku Pani Magda pracuje od 2018 roku, obecnie jako Starszy Inspektor. Zawsze pogodna i pomocna, do tej pory oddała honorowo aż 20 litrów krwi za co otrzymała to znamienite odznaczenie. Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Podawana jest w stanach zagrożenia życia. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi jest bezcenne. Pani Magdalena oddając krew wie doskonale, że dzięki temu cennemu darowi „krwi” czyjeś życie zostanie uratowane.

 

Jesteśmy dumni z postawy Pani Magdaleny, która otrzymała to najwyższe dla krwiodawcy, niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie tym bardziej, że była jedyną uhonorowaną kobietą z 47 mężczyznami.

BO ŻYCIE TO NAJCENNIEJSZY DAR

 

Źródło zdjęcia: https://grojecmiasto.pl

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2022, poz. 2509). GIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej www.piorin.gov.pl.


lista aktualności