13 Czerwca 2024

Barcelona otwarta dla Inspekcji… Drukuj

W dzisiejszym dynamicznym środowisku pracy kluczowym elementem są dobrze wyszkoleni i zmotywowani pracownicy. Kompetentna i doświadczona kadra podnosi jakość wykonywanej pracy. Udział pracownika Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony roślin i Nasiennictwa w Gdańsku z działu Ochrony Roślin i Nawozów w sesji szkoleniowej zorganizowanej w maju b.r. przez Komisję Europejską w Hiszpanii w ramach programu Better Training for Safer Food stanowiło doskonałą okazję do wymiany doświadczeń między delegatami z krajów UE i uczestnikami z krajów kandydujących w zakresie działań kontrolnych i kalibracji sprzętu do aplikowania środków ochrony roślin.

 

Program BTSF jest wysoko oceniany przez kursantów ze względu na umiejętności trenerskie wykładowców w prowadzeniu procesów grupowych, a także fachową i merytoryczną wiedzę.  Czterodniowy cykl zajęć odbywał się na terenie uczelni UPC w formie wykładów oraz warsztatów praktycznych z przerwami w plenerze. Część teoretyczną poświęcono metodologiom stosowanym w państwach członkowskich na podstawie dyrektyw 2009/128/WE oraz 2009/127/WE  w celu zapewnienia zgodności z normami ISO oraz normami krajowymi. W terenie uczestnicy  mieli okazję przeprowadzić inspekcję opryskiwaczy belkowych, sadowniczych i plecakowych oraz wdrożyć procedurę kalibracji przy pomocy aplikacji Dosaviña. Szkolenie stanowiło również okazję do poznania historycznych zakątków  Barcelony co było dodatkowym atutem.

 

Za sukcesem tego projektu stoi zaangażowanie organizatorów, ich doświadczenie i unikalna metodyka łącząca różne środki przekazu, które dla kursantów stanowiły również odskocznię od codziennych obowiązków i rutyny pracy.

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2022, poz. 2509). GIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej www.piorin.gov.pl.


lista aktualności