17 Października 2023

Akcja #sadziMy Drukuj

W dniach 2-3 października 2023 r. Nadleśnictwo Przysucha kolejny raz włączyło się w akcję #sadziMy, której inicjatorem jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. W tym roku do akcji organizowanej przez Nadleśnictwo Przysucha dołączyli pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Warszawie Oddział w Przysusze: Marzena Stolińska i Iwona Nikodym.

 

W ramach akcji rozdawano sadzonki drzew dębu, buka, lipy oraz sosny wyprodukowane pod nadzorem PIORIN w szkółce kontenerowej.

 

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wśród odbierających były dzieci i młodzież z miejscowych szkół i przedszkoli, którym pracownicy Inspekcji przybliżyli temat paszportowania roślin. Licznie przybyli także mieszkańcy Przysuchy i okolicznych miejscowości, którym nasi pracownicy udostępnili materiały edukacyjne dotyczące zagrożeń związanych z agrofagami oraz zasad stosowania środków ochrony roślin w sposób bezpieczny dla środowiska, a zwłaszcza owadów zapylając.

 

 

 


lista aktualności