13 Maja 2022

Warsztaty dla najmłodszych „Nawozy organiczne – robimy kompost” Drukuj

Dżdżownice mają dużo pracy
Dżdżownice mają...
Z czego składa się kompost?
Z czego składa się...
Tak wygląda gotowy kompost
Tak wygląda gotowy...

 

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin pracownicy Oddziału Centralnego Laboratorium GIORiN w Bydgoszczy przygotowali zajęcia edukacyjne dla najmłodszych. Warsztaty były prowadzone w Przedszkolu Jarzębinka, w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Brzozie koło Bydgoszczy oraz w Przedszkolu Reksio w Solcu Kujawskim.

 

Nasi młodzi naukowcy mieli możliwość dowiedzenia się, że rośliny są ważnym elementem w przyrodzie i że świat nie mógłby istnieć bez roślin. Usłyszeliśmy, które dzieci mają ogródek, a także co w nim uprawiają. Maluchy dowiedziały się, co to jest kompost i mogły go same zrobić z odpowiednio przygotowanych składników; nie zabrakło nawet prawdziwych dżdżownic. W trakcie warsztatów była możliwość obejrzenia filmiku z mikroświata nicieni oraz rozwiązania kilku zagadek w postaci krzyżówki.

 

Uwieńczeniem zajęć było rozdanie jabłuszek oraz dyplomów dla każdego młodego sympatyka zdrowia roślin. Dzieci mogły własnoręcznie ozdobić dyplomy przygotowanymi naklejkami przyrodniczymi.

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2019, poz. 1231 z późn. zm.). GIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej piorin.gov.pl.


Rejestr zmian
Data publikacji informacji: 13.05.2022 00:00
Data aktualizacji informacji: 13.05.2022 14:12
Sprawdź historię zmian