13 Maja 2022

Uroczyste sadzenie dębu w WIORiN w Warszawie Drukuj

W oczekiwaniu na uroczystość
W oczekiwaniu na...
Zgromadzeni na uroczystości sadzenia dębu
Zgromadzeni na...
Wojewódzki Inspektor sadzi pamiątkowy dąb
Wojewódzki...
Dąb szypułkowy
Dąb szypułkowy

12 maja został ogłoszony przez Organizację Narodów Zjednoczonych Międzynarodowym Dniem Zdrowia Roślin. Ochrona i profilaktyka zdrowia roślin jest niezwykle ważna dla rolnictwa, gospodarki i środowiska, a tym samym dla wszystkich ludzi, a zapewnienie zdrowia roślinom jest niezbędne dla życia na ziemi.

Dla upamiętnienia Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin na terenie siedziby Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Warszawie posadzono drzewo - Dąb szypułkowy. Sadzonka dębu została ofiarowana WIORiN w Warszawie przez Nadleśnictwo Drewnica.

Od wieków dąb ma swoje miejsce w kulturze i tradycji jako symbol długowieczności, siły i szlachetności. Dąb to także symbol zdrowia, gdyż dęby są odporne na wiele chorób. Ten posadzony żywy pomnik będzie przypominał, jak ważne zadania realizuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa stojąc na straży zdrowia roślin.

W uroczystości posadzenia drzewa wzięli udział: Andrzej Kiljański - Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Warszawie, Arkadiusz Augustyniak - Zastępca Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Warszawie, Dorota Pawlak - Kierownik Oddziału Centralnego Laboratorium GIORiN w Warszawie, Tomasz Małek - Specjalista Służby Leśnej Nadleśnictwa Drewnica, Robert Kucyk - Komendant Wojewódzki Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie, Janusz Szydłowski - Przewodniczący Krajowej Sekcji Pracowników Ochrony Roślin i Nasiennictwa Związku Zawodowego Pracowników Rolnictwa w RP oraz pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Warszawie.

Zaproszeni goście obejrzeli także wystawę wyróżnionych prac artystycznych biorących udział w wyzwaniu dla pracowników związanym z Międzynarodowym Dniem Zdrowia Roślin.

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2019, poz. 1231 z późn. zm.). GIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej piorin.gov.pl.


lista aktualności
Rejestr zmian
Data publikacji informacji: 13.05.2022 00:00
Data aktualizacji informacji: 13.05.2022 14:47
Sprawdź historię zmian