04 Stycznia 2022

Konkurs „Świat się kręci wokół wsi” rozstrzygnięty Drukuj

Konkurs miał na celu ukazanie wsi jako miejsca z nowymi perspektywami do życia, atrakcyjnym szczególnie dla ludzi młodych. Był on skierowany do młodych mieszkańców wsi, w wieku od 16 do 40 roku życia. W ramach konkursu przewidziano dwie kategorie wiekowe. Mieszkańcy wsi w wieku 16 – 25 lat mieli przedstawić wieś widzianą z ich perspektywy. W filmie mieli zaprezentować swoją okolicę jako miejsce do życia i rozwoju zawodowego oraz podzielić się swoimi planami na przyszłość.

Zadaniem młodych rolników w wieku do 40 lat było podzielenie się swoją historią, pokazanie swoich osiągnięć i determinacji w rozwijaniu gospodarstwa, poprawie jego konkurencyjności na rynku – z wykorzystaniem środków unijnych.

 

Organizatorzy oczekiwali na filmowe opowieści o życiu na wsi do 30 września 2021 roku. Uczestnicy, którzy zaprezentowali najciekawsze prace, mogli liczyć na nagrody i wyróżnienia finansowe.

 

28 grudnia 2021 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień. Zwycięzcą konkursu w kategorii I został Michał Nowak (Jodłowa w woj. podkarpackim). Nagrody za zajęcie II i III miejsca w konkursie otrzymali odpowiednio Mateusz Kucharczyk (Pniewo w woj. mazowieckim) i Karolina Wilczewska (Kossaki w woj. podlaskim). Wyróżnienia otrzymali Tymoteusz Szarlej (Harkabuz w woj. małopolskim) i Paweł Czarnecki (Nowinka w woj. podlaskim).

 

W kategorii II konkurs nie został rozstrzygnięty, gdyż wpłynęło zbyt mało prac. Uniemożliwiło to stworzenie rankingu prac i wybór najlepszej pracy konkursowej.

 

Szczegółowe informacje dotyczące wyników rozstrzygnięcia konkursu „Świat się kręci wokół wsi” można znaleźć na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/konkurs-filmowy-swiat-sie-kreci-wokol-wsi-rozstrzygniety

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/konkurs-filmowy-swiat-sie-kreci-wokol-wsi-rozstrzygniety2

Informacje o podsumowaniu konkursu oraz zdjęcia z uroczystego wręczenia nagród i wyróżnień zostały zaprezentowane na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/podsumowanie-konkursu-swiat-sie-kreci-wokol-wsi

Nagrodzone filmy można obejrzeć na kanale YouTube Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w zakładce konkurs „Świat się kręci wokół wsi”.

https://www.youtube.com/watch?v=68DCtEjpqTk&list=PLA84fARUa_pTIHym2LP0QMprRS3tTnWlX

 


lista aktualności
Rejestr zmian
Data publikacji informacji: 04.01.2022 00:00
Sprawdź historię zmian