23 Czerwca 2022

Kierownictwo PIORiN omawia wdrażanie strategii Drukuj

Prezentacja Strategii rozwoju PIORiN
Prezentacja...
Narada z Wojewódzkimi Inspektorami
Narada z...
Wystawa podczas narady w Istebnej
Wystawa podczas...
Ekspozycja w Śląskim WIORiN
Ekspozycja w...
"Rośliny z paszportem" w Muzeum Górnośląskim
"Rośliny z...

Cykliczne spotkanie Kierownictwa Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa z Wojewódzkimi Inspektorami odbywa się w dniach 22-23 czerwca na terenie województwa śląskiego.

 

Głównym tematem narady jest niedawno przyjęta „Strategia rozwoju PIORiN na lata 2022 – 2027”. Dokument ten powstał jako podsumowanie Projektu FITOEXPORT i obejmuje rozwój i unowocześnianie Inspekcji w kluczowych dziedzinach jej działalności. Najważniejsze założenia strategii zaprezentował zgromadzonym Główny Inspektor Andrzej Chodkowski, który jednocześnie zaznaczył konieczność współpracy wszystkich jednostek PIORiN, od szczebla centralnego, poprzez wojewódzki, aż do struktur terenowych. Bez zaangażowania pracowników Inspekcji, mających na co dzień kontakt z rolnikami i producentami, strategia pozostanie tylko teoretycznym zbiorem dobrych pomysłów. Również Dyrektor Kalina Kłobukowska - zaangażowana w Projekt FITOEXPORT od początku do ostatnich szlifów strategii - zaprosiła do współpracy w jej wdrażaniu wszystkich, którzy chcą podążać do przodu razem z rozwijającą się Inspekcją.

 

Pośród innych tematów poruszanych na naradzie do najważniejszych należało podsumowanie minionego roku oraz omówienie przebiegu współpracy komórek merytorycznych w WIORiN-ami w bieżącym roku. Ponadto zasygnalizowano najważniejsze zmiany legislacyjne, które znacząco wpłyną na zadania Inspekcji. Z pewnością nie zabraknie również dyskusji i wymiany poglądów oraz doświadczeń, którymi zechcą podzielić się przedstawiciele różnych regionów Polski.

Spotkaniu towarzyszy wystawa „Rośliny z paszportami”, związana z udziałem PIORiN w Międzynarodowym Roku Zdrowia Roślin. Wystawę przygotowali pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Oddziału Centralnego Laboratorium Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Katowicach, a jej kustoszem była Zastępczyni Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Agnieszka Górska. Pierwszym miejscem, w którym ekspozycja była prezentowana w 2021 roku było Muzeum Górnośląskie w Bytomiu. Następnie plansze i eksponaty przeniesiono do siedziby WIORiN w Katowicach, gdzie można je było oglądać chociażby przy okazji Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin 12 maja. Ponieważ nie wszyscy mogli uczestniczyć w tych wydarzeniach, ekspozycja ma swą kolejną odsłonę podczas narady Kierownictwa GIORiN z Wojewódzkimi Inspektorami w Istebnej.

 

Relację z otwarcia wystawy i krótkiego jej zwiedzania w Muzeum Górnośląskim można obejrzeć pod linkiem: https://fb.watch/6prtyWP79d/

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2019, poz. 1231 z późn. zm.). GIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej piorin.gov.pl.


lista aktualności